Учні загальноосвітнього навчального закладу мають гарантоване державою право на:
— доступність і безоплатність повної загальної освіти у державному та комунальному кодексі загальноосвітнього навчального закладу;
— вибір певного загальноосвітнього навчального закладу, форми навчання, предметів варіативної частини навчального плану, факультативів, спецкурсів, позакласних занять;
— переатестацію з навчальних предметів;
— безпечні і нешкідливі умови навчання та праці;
— користування навчально-відновною, науковою, матеріально технічною, культурно-спортивною, корекційно-відновною та лікувально-оздоровчою базою загальноосвітнього навчального закладу;
— участь у різних видах навчальної, науково-практичної діяльності, конференціях, олімпіадах, виставках, конкурсах тощо;
— участь у органах громадського самоврядування загальноосвітнього навчального закладу;
— вільне висловлення поглядів, переконань;
 — участь у добровільних самодіяльних об'єднаннях, творчих студіях, клубах, гуртках, групах за інтересами тощо;
— захист від будь-яких форм експлуатації, психічного і фізичного насилля, від дій педагогічних та інших працівників, які порушують їх права, принижують честь і гідність.
Учні загальноосвітнього навчального закладу
зобов 'язанні:
оволодівати знаннями, вміннями, практичними навичками в обсязі не меншому, ніж визначено Державними стандартами загальної середньої освіти, підвищувати загальний культурний рівень;
— дотримуватись законодавства, моральних, етичних норм;
— брати посильну участь у різних видах трудової діяльності;
— дбайливо ставитися до державного громадського і особистого майна;
— дотримуватися вимог статуту, правил внутрішнього розпорядку загальноосвітнього навчального закладу;
— дотримуватись правил особистої гігієни.
Учні загальноосвітнього навчального закладу залучаються за їх згодою та згодою батьків або осіб, які їх замінюють до самообслуговування, різних видів суспільно корисної праці відповідно до статуту і правил внутрішнього розпорядку з урахуванням віку, статі, фізичних можливостей, норм і правил особистої гігієни та охорони здоров'я.
Правила для учнів
1. Учні приходять до школи завчасно до початку уроку(чергові учні за 15 хв до початку уроку).
2. До приходу вчителя учні готують все необхідне до уроку: підручник, щоденник, зошити, які мають бути акуратно покладені на парті.
3. З дзвінком розпочинається урок.
4. Учням забороняється приносити до школи речі, не потрібні для занять.
5. Без дозволу вчителя або класного керівника ніхто з учнів не має права пересідати за іншу парту.
6. Учень, який пропустив урок без поважних причин, допускається до занять лише з дозволу директора, його заступників та з відома класного керівника. 7. Учні, які бажають дати відповідь на запитання поставлене вчителем, або звернутися до вчителя із питанням, повинні підняти руку.
8. Після відповіді на запитання вчителя, учень обов’язково подає щоденник для виставлення оцінки.
9. По закінченню уроку учні встають після слів вчителя «Урок закінчено».
10. Після закінчення уроків учні організовано виходять з класу.
11. Зі школи учні повинні виходити спокійно, додержуючись порядку.
12. Кожен учень зобов’язаний з’являтися до школи чистим і охайним.
13. На урок фізичного виховання учні повинні з’являтися у спортивному одязі та взутті.
14. Зачіска повинна бути учнівського зразка.
15. Учні відвідують школу лише у  шкільній формі.
20. Категорично забороняється користуватися мобільним телефоном під час уроків (школа не несе відповідальності за зникнення телефону).